Võistluse juhend

Kirjutas Aare Olander.

Eesti koolinoorte X mälumängumeistrivõistlused korraldab MTÜ Eesti Mälumänguliit. Mäng viiakse läbi kolmes etapis – eelvoor maakondades ja Tallinnas 13. novembril 2012, vahevoor erinevates kohtades üle Eesti 29. jaanuaril 2013 ning finaalmäng Tallinnas (Viimsis) 27. aprillil 2013.

Eelvoorus võivad osaleda kõikide Eesti koolide 4-liikmelised võistkonnad. Iga kool võib välja panna kuni 3 võistkonda keskkooliastmes (võib kaasata põhikooliõpilasi) ja lisaks veel kuni 3 võistkonda, kuhu kuuluvad ainult põhikooliõpilased. Ühe võistkonna liikmed peavad olema ühe ja sama kooli õpilased. Erandina tuleb koondvõistkonna koostamine kooskõlastada mängu korraldajaga.

Eelvoor toimub teisipäeva 13.11.2012 pärastlõunal. Konkreetsed mängukohad (võimalikult paljudes maakondades) teeme teatavaks hiljem. Tallinn ja Harjumaa mängivad Viimsi Keskkoolis. Eelvoorus küsitakse 40 küsimust erinevatest eluvaldkondadest (ajalugu, poliitika, geograafia, loodus, teadus, tehnika, kultuur, sport). Küsimused on samad nii kesk- kui põhikoolidele, eestikeelsed ja need esitatakse 5-kaupa. Iga komplekti vastamiseks (kirjalikult) on aega 7 minutit. Eelvooru tulemusena pääsevad finaalmängu iga maakonna, samuti Tallinna võitjavõistkonnad (nii põhikoolide kui vanemate klasside arvestuses). Esikoha jagamise puhul maakonnas arvestatakse viigilahutuse tulemust. Maakondade ja Tallinna võitjatele lisanduvad eelvooru üle-eestilises punktiarvestuses 8 järgnevat võistkonda, kes maakondades võitjaks ei osutunud (samuti nii põhikoolide kui vanemate klasside arvestuses). 8. koha jagamisel üle-eestilises punktiarvestuses pääseb edasi rohkem võistkondi.

Vahevoor toimub teisipäeva 29.1.2013 pärastlõunal. Konkreetsed mängukohad teeme teatavaks hiljem. Ka vahevoor koosneb 40 küsimusest erinevatel teemadel. Osa võtta võivad nii eelvoorus käinud kui ka uued võistkonnad, aga ikka peavad võistkonna liikmed olema samast koolist. Üle-eestilise punktiarvestuse 8 parimat neist võistkondadest, kes eelvooru põhjal finaali ei pääsenud, saavad nüüd finaalikoha (samuti nii põhikoolide kui vanemate klasside arvestuses). Ka nüüd pääsevad kohajagamisel edasi kõik 8. kohta jagavad võistkonnad. Edasipääsenud võistkondades ei tohi olla mängijaid võiskondadest, kes juba eelvooru tulemusel finaali pääsesid. Finaalis ei tohi olla kummaski arvestuses samast maakonnast ega Tallinna linnast rohkem kui 10 võistkonda.

Vahevoor on ühtlasi maavõistlus Eesti linnade ja maakondade vahel. Iga linn või maakond, kus on vähemalt 5 võistkonda (kesk- ja põhikoolid kokku), osaleb maavõistlusel. Maakonna 5 parima võistkonna tulemused liidetakse ning parim on maavõistluse võitja.

Finaal toimub laupäeval 27. aprillil 2013 algusega kell 12:00 Viimsi Keskkoolis. Küsitakse 50 küsimust. Eesti meistrite ning hõbe- ja pronksmedalite saajate selgitamiseks (mõlemas arvestuses) esitatakse vajaduse korral viigilahutusküsimus.

Palume eelnevalt (kuni 6. novembrini) oma võistkond EML kodulehel www.kilb.ee registreerida. Seda võib teha ka e-posti või telefoni teel maakondade kontaktisikute juures. Need kontaktid teeme peagi teatavaks.